המהפכה הסביבתית: אלקטרה מוכיחה שגם המזגן יכול להיות ירוק יותר

גלי החום הישראליים כבר נראים באופק, והמזגנים שלנו כבר נכנסים למצב של היכון לעבודה במשרה מלאה פלוס שעות נוספות. אך לצד הטכנולוגיה שמאפשרת לנו “לנשום” יש גם מחיר סביבתי. איך נוכל למזג את הבית ולשמור על הסביבה?

שינויי האקלים כבר מורגשים בעולם כולו, וגם בישראל הולך ונהיה חם יותר מקיץ לקיץ. אז איך מתמודדים עם החום הכבד ושומרים על בית קריר ונעים תוך כדי שמירה על הסביבה? בדקנו עם מומחה.

“ההמלצה הראשונה והחשובה ביותר היא לא לחכות לגל החום הראשון, אלא כבר עכשיו להפעיל את המזגן ולבדוק את תקינותו – אם הוא לא מרעיש ואכן מקרר”, אומר איתי מרמרי, מנהל פיתוח עסקי ומוצרים באלקטרה, “במידה ומתגלית בעיה במהלך הבדיקה, רצוי ליצור קשר באופן מיידי עם טכנאי – משום שכאשר יגיע גל החום הראשון, העומס יהיה רב, ואם יידרשו תיקונים או רכישה של מזגן חדש, יהיה קושי רב לאתר מתקינים וטכנאים”.

ייעול הקירור הביתי

לאחר הבדיקה ממליץ מרמרי גם לבצע תחזוקה של ניקוי הפילטרים במזגן: להוציא את הפילטרים ולשטוף אותם היטב מתחת לזרם המים, ורק לאחר ייבוש מלא להחזירם למקומם. בתקופות שבהן אנו משתמשים במזגן באופן רציף, מרמרי ממליץ לנקות את הפילטרים אחת לחודש, וכאשר השימוש פוחת ניתן לנקות כל 3-2 חודשים. ניקוי יסודי של הפילטרים מבטיח שיפור משמעותי באיכות האוויר, מניעת ריח רע מהמזגן והפחתה משמעותית של מזהמים הנפלטים מתעלות האוורור ומהמזגן עצמו.

על מנת למקסם את הקירור הביתי מרמרי ממליץ לוודא שהחלונות אטומים וסגורים, ואם בבית קיים חלון גדול שקרני השמש חודרות דרכו בשעות החום, כדאי לתלות וילון או לשים הצללה, על מנת להקטין את עומס החום בחדר. הטמפרטורה המומלצת לשימוש והחסכונית בחשמל היא 24 מעלות.  

בדומה לכל מוצר חשמלי אחר, גם המזגן הוא מוצר מתכלה. לדברי מרמרי, אורך החיים של מזגן עילי איכותי הוא 10-8 שנים ואילו אורך החיים של מזגן מיני מרכזי יכול להגיע ל-15 עד 20 שנה, הכול תלוי ביצרן ובאיכות המוצר שנרכש.

מוצרים שאולי יעניינו אותך

ELECTRA A Inverter 140

מזגן האינוונטר המשתלם ביותר, שחוסך עד 50% בצריכת החשמל מזגן A Inverter, בעל דירוג אנרגטי A++, בעל תקינה אירופית, לחיסכון בחשמל ושמירה על הסביבה.  

5 שנות אחריות
5 שנות אחריות

Magic Touch INV 140

מזגן האינוונטר החסכוני ביותר שפיתחנו, ששומר גם על איכות האוויר בבית. מזגן Magic Touch Inverter עם פעולה שקטה Super Quiet, לשינה מושלמת ונטולת הפרעות; בעל דירוג אנרגטי A++, בעל תקינה אירופית, לחיסכון בחשמל ושמירה על הסביבה.      

5 שנות אחריות
5 שנות אחריות

הרשמו לניוזלטר שלנו ותשארו מעודכנים

רוצה להישאר הכי מעודכן? לקבל מידע על הטבות, מבצעים וטיפים לגבי תחזוקת המזגן?

אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או מידע פרסומי בדוא"ל ו/או במסרונים, מאלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ ו/או חברות קשורות לה ו/או כל חברה המוחזקת/תוחזק על-ידי בעלת השליטה בחברה, וממועדון הלקוחות של קבוצת אלקטרה, בהתאם לתנאי ההצטרפות.אני מאשר כי הפרטים שמסרתי ושייאספו אודותיי יישמרו במאגרי חברת אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ ו/או חברות קשורות לה ו/או כל חברה המוחזקת/תוחזק על-ידי בעלת השליטה בחברה למטרותיו ובמאגר מועדון הלקוחות של אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ לצורך פעילות מועדון הלקוחות של קבוצת אלקטרה ובהתאם למפורט בתנאי השימוש שבאתר ובמדיניות הפרטיות של קבוצת אלקטרה.

Newsletter Form

אולי יעניין אותך גם

למזג את הבית ולשמור על הסביבה

המהפכה הסביבתית: אלקטרה מוכיחה שגם המזגן יכול להיות ירוק יותר גלי החום הישראליים כבר נראים באופק, והמזגנים שלנו כבר נכנסים למצב של היכון לעבודה במשרה מלאה פלוס שעות נוספות. אך לצד הטכנולוגיה שמאפשרת לנו “לנשום” יש גם מחיר סביבתי. איך נוכל למזג את הבית ולשמור על הסביבה? לשיתוף הכתבה שינויי האקלים כבר מורגשים בעולם כולו,…

קרא עוד

בית ירוק: 5 דרכים להפוך את הבית שלכם לידידותי יותר לסביבה

בית ירוק: 5 טיפים לבית ידידותי יותר לסביבה יש המון דרכים לחיות באופן ידידותי יותר לסביבה בחוץ, אבל כולם יודעים ששינוי אמיתי מתחיל מבפנים – מהבית. תכנון ארוחות, מזגן שיעזור לכם לחסוך באנרגיה ועוד טיפים שיהפכו את הבית שלכם לירוק יותר לשיתוף הכתבה C432AC28-4125-46EA-AF6E-772993D06592 5788374F-315A-4FD2-B587-F759E17BF9A0 CFFD28E2-566A-475F-A1B2-094BABED15A6 הקיץ כבר כאן ואין תזכורת חשובה מזאת לכך שכדור…

קרא עוד

7 הרגלים שאנחנו חייבים להיגמל מהם כדי לשמור על הסביבה

7 הרגלים שאנחנו חייבים להיגמל מהם כדי לשמור על הסביבה להזמין מוצרים ברשת בלי לחשוב לעומק, להשאיר מכשירי חשמל דולקים או סתם לשפוט את עצמנו לחומרה: לא מעט מההרגלים היומיומיים שלנו מזיקים לסביבה ומונעים מאיתנו לחיות חיים מקיימים, זה הזמן להיפטר מהם לשיתוף הכתבה C432AC28-4125-46EA-AF6E-772993D06592 5788374F-315A-4FD2-B587-F759E17BF9A0 CFFD28E2-566A-475F-A1B2-094BABED15A6 אנחנו מדברים המון על מה אנחנו צריכים לעשות…

קרא עוד