בחירת מזגן מומלץ לחדר השינה

דווקא חללים קטנים, בין אם חדרי עבודה או חדרי שינה, מחייבים בחירה במזגן ייעודי, כזה המותאם לחדר בגודלו, ברעש שהוא מפיק בעת העבודה וביעילותו האנרגטית.

ככלל, מזגן כוח סוס 1 אמור להתאים לחדר ששטחו 15-10 מ”ר, ואף לחדר גדול יותר אם מדובר בחדר שינה, כלומר כזה שנמצאים בו בעיקר בלילה. על מידת ההתאמה של המזגן לחדר ישפיעו גם כיווני האוויר של הדירה וטיב הבידוד של מבנה המגורים.

 

עבור חדרים קטנים מומלץ לבחור במזגנים עיליים, כאלה שיהיו קומפקטיים, שקטים וחסכוניים מבחינה אנרגטית. שילוב של מזגן עילי עם טכנולוגיה של מזגני אינוורטר תאפשר לכם להקטין עוד יותר את צריכת האנרגיה והחשמל.

 

מאפייני האקלים באזור שבו אתם חיים עשויים להשפיע על סוג המזגן הנכון לחדר השינה שלכם. כך לדוגמה, בצפון הארץ דרושים מזגנים שונים מאשר בנגב, וגם הלחות של מישור החוף תשפיע על הבחירה במזגן המתאים.

בוחרים מזגן לחדר קטן? אלה הדברים שמומלץ לבדוק:

  • מזגן קטן – חשיבות גדולה: כשמדובר בחלל ממוזג בעל שטח קטן, לגודלו של המזגן שלנו יש משמעות נכבדת. בחדרים קטנים מומלץ להימנע מהתקנת מזגנים בעלי תפוקות גבוהות, שיגדילו משמעותית את צריכת החשמל שלכם.
  • תפוקה לפי שטח: נפח החלל שלכם הוא שיקבע מהי התפוקה הדרושה מהמזגן שלכם. ניתן לחשב את נפח החדר לפי נוסחה פשוטה: אורך החדר X רוחב החדר X גובה החדר. ככל שתקרת החדר שלכם גבוהה יותר, כך תגדל גם תפוקת המזגן שהחדר יזדקק לה.

כאשר אנחנו באים לבחור מזגן לחדר שינה, ישנם כמה דברים שלא נרצה להתפשר עליהם:

מזגן בעל נצילות אנרגטית גבוהה (צריכת חשמל מינימאלית)

האות A מציינת את הרמה הגבוהה ביותר של יעילות וחיסכון, ואילו האות G מציינת את הגבול התחתון המותר מבחינת היעילות האנרגטית. הדירוג האנרגטי של מזגן הוא נתון חשוב שיש לקחת בשיקולי הקנייה, כיוון שבחישוב מצטבר של צריכת החשמל לאורך חיי המזגן, מכשיר זול יכול לעלות ביוקר, במיוחד בחדרי שינה בהם לרוב דולק המזגן לאורך לילות שלמים.

מזגן אינוורטר לחדרי שינה

ואולי בכלל ללכת על אינוורטר? – טכנולוגיית האינוורטר מאפשרת למזגן לעבוד בתפוקה המינימלית הנדרשת ובאופן רציף, ובכך תורמת ליציבות רמת הלחות בחדר (בקיץ הלחות יורדת אוטומטית ובחורף היא עולה, למניעת תחושת יובש). טכנולוגיית האינוורטר מבטיחה גם חיסכון משמעותי בצריכת החשמל, יעילות אנרגטית גבוהה וביצועים מרשימים של המזגן לאורך שנים.

מזגן שקט לחדר השינה

כשמדובר בחדרי שינה, יש להקפיד לבחור במזגן השקט ביותר. אמנם רוב המזגנים החדשים שנמכרים כיום הם שקטים למדי, אך עדיין ישנם רכיבים פנימיים שעשויים להשפיע על מידת הרעש. כמו כן, למי שרגיש להבהובים ליליים, יש לשים לב גם למידת האור שהמזגן מפיק בעת העבודה.

מסנן ריחות ואבק

הרכב האוויר שתנשמו בלילה או במהלך העבודה היומית ישפיע על איכות השינה שלכם ועל בריאותכם. לכן רצוי לבחור במזגן שיספק לכם אוויר מטוהר ככל האפשר, עם מסננים מתקדמים שייתנו מענה לחלקיקי אבק, עובש ופטריות.

תחזוקה שוטפת

על מנת שתוכלו ליהנות מהמזגן למשך שנים רבות ועם כמה שפחות תקלות, עליכם לדאוג לתחזוקה שוטפת שלו, הכוללת שטיפה תקופתית של המסננים, בדיקת דליפות שגרתית ועוד. הדבר חשוב שבעתיים בחדרי השינה בבית, בהם בני הבית מעבירים שעות רבות במהלך היממה. אם אינכם בטוחים מה עליכם לעשות לצורך תחזוקתו השוטפת של המזגן, פנו לנציגי אלקטרה שישמחו לסייע לכם.

לצפייה במזגני אלקטרה לחדר השינה >>

מוצרים שאולי יעניינו אותך

ELECTRA A Inverter 140

מזגן האינוונטר המשתלם ביותר, שחוסך עד 50% בצריכת החשמל מזגן A Inverter, בעל דירוג אנרגטי A++, בעל תקינה אירופית, לחיסכון בחשמל ושמירה על הסביבה.  

5 שנות אחריות
5 שנות אחריות

Magic Touch INV 140

מזגן האינוונטר החסכוני ביותר שפיתחנו, ששומר גם על איכות האוויר בבית. מזגן Magic Touch Inverter עם פעולה שקטה Super Quiet, לשינה מושלמת ונטולת הפרעות; בעל דירוג אנרגטי A++, בעל תקינה אירופית, לחיסכון בחשמל ושמירה על הסביבה.      

5 שנות אחריות
5 שנות אחריות

הרשמו לניוזלטר שלנו ותשארו מעודכנים

רוצה להישאר הכי מעודכן? לקבל מידע על הטבות, מבצעים וטיפים לגבי תחזוקת המזגן?

אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או מידע פרסומי בדוא"ל ו/או במסרונים, מאלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ ו/או חברות קשורות לה ו/או כל חברה המוחזקת/תוחזק על-ידי בעלת השליטה בחברה, וממועדון הלקוחות של קבוצת אלקטרה, בהתאם לתנאי ההצטרפות.אני מאשר כי הפרטים שמסרתי ושייאספו אודותיי יישמרו במאגרי חברת אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ ו/או חברות קשורות לה ו/או כל חברה המוחזקת/תוחזק על-ידי בעלת השליטה בחברה למטרותיו ובמאגר מועדון הלקוחות של אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ לצורך פעילות מועדון הלקוחות של קבוצת אלקטרה ובהתאם למפורט בתנאי השימוש שבאתר ובמדיניות הפרטיות של קבוצת אלקטרה.

Newsletter Form

אולי יעניין אותך גם

למזג את הבית ולשמור על הסביבה

המהפכה הסביבתית: אלקטרה מוכיחה שגם המזגן יכול להיות ירוק יותר גלי החום הישראליים כבר נראים באופק, והמזגנים שלנו כבר נכנסים למצב של היכון לעבודה במשרה מלאה פלוס שעות נוספות. אך לצד הטכנולוגיה שמאפשרת לנו “לנשום” יש גם מחיר סביבתי. איך נוכל למזג את הבית ולשמור על הסביבה? לשיתוף הכתבה שינויי האקלים כבר מורגשים בעולם כולו,…

קרא עוד

בית ירוק: 5 דרכים להפוך את הבית שלכם לידידותי יותר לסביבה

בית ירוק: 5 טיפים לבית ידידותי יותר לסביבה יש המון דרכים לחיות באופן ידידותי יותר לסביבה בחוץ, אבל כולם יודעים ששינוי אמיתי מתחיל מבפנים – מהבית. תכנון ארוחות, מזגן שיעזור לכם לחסוך באנרגיה ועוד טיפים שיהפכו את הבית שלכם לירוק יותר לשיתוף הכתבה C432AC28-4125-46EA-AF6E-772993D06592 5788374F-315A-4FD2-B587-F759E17BF9A0 CFFD28E2-566A-475F-A1B2-094BABED15A6 הקיץ כבר כאן ואין תזכורת חשובה מזאת לכך שכדור…

קרא עוד

7 הרגלים שאנחנו חייבים להיגמל מהם כדי לשמור על הסביבה

7 הרגלים שאנחנו חייבים להיגמל מהם כדי לשמור על הסביבה להזמין מוצרים ברשת בלי לחשוב לעומק, להשאיר מכשירי חשמל דולקים או סתם לשפוט את עצמנו לחומרה: לא מעט מההרגלים היומיומיים שלנו מזיקים לסביבה ומונעים מאיתנו לחיות חיים מקיימים, זה הזמן להיפטר מהם לשיתוף הכתבה C432AC28-4125-46EA-AF6E-772993D06592 5788374F-315A-4FD2-B587-F759E17BF9A0 CFFD28E2-566A-475F-A1B2-094BABED15A6 אנחנו מדברים המון על מה אנחנו צריכים לעשות…

קרא עוד