רוכשים מזגן? במקום כוח סוס – חפשו BTU

אתם רוכשים מזגן חדש ומתלבטים לגבי ההספק הנדרש ממנו, בהתאם לגודל החלל שלכם. חיפוש קצר באתרי אינטרנט שונים ימליץ לכם לבדוק את כוח הסוס של המזגן, בעוד באתרים אחרים יכוונו אתכם לבדוק דווקא את הספק ה-BTU שלו. מי צודק? החלטנו לעשות לכם סדר בעניין.

BTU וכוח סוס

המעבר מכוח סוס ל-BTU

יחידת ההספק כוח סוס (HP) היא צורת מדידה מסורתית, רווחת ולא תקנית, באמצעותה נהגו לציין את ההספק של מכונות שונות שראשיתן במנועי הקיטור והמשכן במנועים לתעשיית הרכב, כלי תעופה ומזגנים. אף שעדיין נהוג להשתמש ביחידות כוח סוס למדידת הספק מנוע המזגן, בתעשיית הקירור והחימום נכון יותר להשתמש ב-BTU, שכן הוא מספק אינדיקציה מדויקת יותר לעוצמת הקירור של המזגן.

מה זה BTU?

BTU  (British Thermal Unit) היא יחידת מדידה לאנרגיה, המחשבת את כמות האנרגיה הנדרשת כדי להעלות את הטמפרטורה של 1 קילו מים במעלת פרנהייט אחת.

מדידת BTU  משתנה בין חימום לקירור, כשמקור ההבדל בכיוון העברת החום. בעת חימום החלל, משתמשים ב-BTU  למדידת כמות האנרגיה הדרושה להעלאת הטמפרטורה בחלל, ובקירור לעומת זאת, משתמשים ב-BTU למדידת כמות אנרגיית החום המופקת מהחלל ומשתחררת החוצה.

הספק חשמלי:

הספק חשמלי הוא קצב המרת האנרגיה על ידי המכשיר החשמלי, או במלים אחרות – היכולת שלו לספק סביבה חמימה בחורף וקרירה בקיץ. ההספק נמדד בוואט או בקילוואט, וקיים קשר ישיר בינו לבין צריכת החשמל שלנו: מקורו של הספק המזגן באנרגיה החשמלית שמגיעה מרשת החשמל הארצית. לכן גם כדאי לצרכן לדעת מהי כמות החשמל שהמזגן צורך, על פני יחידות זמן קבועות.

צריכה חשמלית נמדדת בקוט”ש – קילוואט לשעה. מדובר בהכפלה של ההספק החשמלי בבית או במשרד במשך הזמן שבו המזגן פועל (מדובר על עבודה נטו). כאן מתבטא יתרונו הגדול של מזגן האינוורטר, שיודע לווסת את עוצמת המיזוג ולהפסיק את פעולת המנוע כאשר הטמפרטורה בחדר מגיעה לדרגה שהוגדרה לו. טכנולוגיה זו מאפשרת חיסכון משמעותי בצריכת החשמל.

מה זה BTU

איך לבחור נכון?

בדיוק כמו עם כוח סוס, קביעה נכונה של BTU תלויה גם היא בגודל החלל אליו המזגן מיועד; בשאלה האם קיים בו בידוד וכמה חלונות יש בו. לדוגמא, מזגן 1 כוח סוס שווה בעוצמתו ל- BTU 9,000 ומתאים למרבית החללים הקטנים שבין 10-12 מ”ר. בכל מקרה, תמיד מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שיוכל לעזור לכם לבחור את המזגן המתאים עבורכם.

מעבר להספק, קיימים גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון בבחירת מזגן, בהם סוג טכנולוגיית הקירור שבה נעשה שימוש, טיהור אוויר ותכונות מזגן חכמות. חלק מהמזגנים משתמשים בטכנולוגיית אינוורטר, המווסתת את מהירות המדחס כדי לשמור על טמפרטורה עקבית, בעוד אחרים משתמשים בטכנולוגיית הדלקה/כיבוי מסורתית.

חלק מהמזגנים כוללים גם מערכות טיהור אוויר המסלקות אלרגנים ומזהמים מהאוויר, ולחלקם אף תכונות חכמות המאפשרות לשלוט במזגן באמצעות הטלפון או העוזרת הקולית, וכפי שתוכלו לראות בחנות האתר שלנו, המזגנים החדשים משלבים את כל התכונות הללו יחד במזגן אחד, כך שלא צריך לבחור או להתפשר על אף אחד מהם.

מוצרים שאולי יעניינו אותך

ELECTRA A Inverter 140

מזגן האינוונטר המשתלם ביותר, שחוסך עד 50% בצריכת החשמל מזגן A Inverter, בעל דירוג אנרגטי A++, בעל תקינה אירופית, לחיסכון בחשמל ושמירה על הסביבה.  

5 שנות אחריות
5 שנות אחריות

Magic Touch INV 140

מזגן האינוונטר החסכוני ביותר שפיתחנו, ששומר גם על איכות האוויר בבית. מזגן Magic Touch Inverter עם פעולה שקטה Super Quiet, לשינה מושלמת ונטולת הפרעות; בעל דירוג אנרגטי A++, בעל תקינה אירופית, לחיסכון בחשמל ושמירה על הסביבה.      

5 שנות אחריות
5 שנות אחריות

הרשמו לניוזלטר שלנו ותשארו מעודכנים

רוצה להישאר הכי מעודכן? לקבל מידע על הטבות, מבצעים וטיפים לגבי תחזוקת המזגן?

אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או מידע פרסומי בדוא"ל ו/או במסרונים, מאלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ ו/או חברות קשורות לה ו/או כל חברה המוחזקת/תוחזק על-ידי בעלת השליטה בחברה, וממועדון הלקוחות של קבוצת אלקטרה, בהתאם לתנאי ההצטרפות.אני מאשר כי הפרטים שמסרתי ושייאספו אודותיי יישמרו במאגרי חברת אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ ו/או חברות קשורות לה ו/או כל חברה המוחזקת/תוחזק על-ידי בעלת השליטה בחברה למטרותיו ובמאגר מועדון הלקוחות של אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ לצורך פעילות מועדון הלקוחות של קבוצת אלקטרה ובהתאם למפורט בתנאי השימוש שבאתר ובמדיניות הפרטיות של קבוצת אלקטרה.

Newsletter Form

אולי יעניין אותך גם

למזג את הבית ולשמור על הסביבה

המהפכה הסביבתית: אלקטרה מוכיחה שגם המזגן יכול להיות ירוק יותר גלי החום הישראליים כבר נראים באופק, והמזגנים שלנו כבר נכנסים למצב של היכון לעבודה במשרה מלאה פלוס שעות נוספות. אך לצד הטכנולוגיה שמאפשרת לנו “לנשום” יש גם מחיר סביבתי. איך נוכל למזג את הבית ולשמור על הסביבה? לשיתוף הכתבה שינויי האקלים כבר מורגשים בעולם כולו,…

קרא עוד

בית ירוק: 5 דרכים להפוך את הבית שלכם לידידותי יותר לסביבה

בית ירוק: 5 טיפים לבית ידידותי יותר לסביבה יש המון דרכים לחיות באופן ידידותי יותר לסביבה בחוץ, אבל כולם יודעים ששינוי אמיתי מתחיל מבפנים – מהבית. תכנון ארוחות, מזגן שיעזור לכם לחסוך באנרגיה ועוד טיפים שיהפכו את הבית שלכם לירוק יותר לשיתוף הכתבה C432AC28-4125-46EA-AF6E-772993D06592 5788374F-315A-4FD2-B587-F759E17BF9A0 CFFD28E2-566A-475F-A1B2-094BABED15A6 הקיץ כבר כאן ואין תזכורת חשובה מזאת לכך שכדור…

קרא עוד

7 הרגלים שאנחנו חייבים להיגמל מהם כדי לשמור על הסביבה

7 הרגלים שאנחנו חייבים להיגמל מהם כדי לשמור על הסביבה להזמין מוצרים ברשת בלי לחשוב לעומק, להשאיר מכשירי חשמל דולקים או סתם לשפוט את עצמנו לחומרה: לא מעט מההרגלים היומיומיים שלנו מזיקים לסביבה ומונעים מאיתנו לחיות חיים מקיימים, זה הזמן להיפטר מהם לשיתוף הכתבה C432AC28-4125-46EA-AF6E-772993D06592 5788374F-315A-4FD2-B587-F759E17BF9A0 CFFD28E2-566A-475F-A1B2-094BABED15A6 אנחנו מדברים המון על מה אנחנו צריכים לעשות…

קרא עוד