חיסכון ויעילות טובים לכיס ולסביבה

גורמים שונים משפיעים על צריכת החשמל של המזגן הביתי, ובהם סוג המזגן, הטכנולוגיה ודרגת היעילות האנרגטית שלו. ככלל, כשרוכשים מזגן יש לשים לב בעיקר להספק החשמל ולסימון האנרגטי

ככלל, כשרוכשים מזגן יש לשים לב בעיקר להספק החשמל ולסימון האנרגטי. אלו הם שני הקריטריונים החשובים ביותר שמהם תיגזר רמת היעילות והחיסכון, ובמידה רבה גם משך הזמן שבו נמשיך ליהנות מהמזגן. לצד אלה, ישנם כמה פקטורים נוספים שיש לבחון, ובראשם כוח סוס (כ”ס) – אמצעי למדידה של עוצמת המדחס והמנוע ובעצם תפוקת החימום והקירור שהיום נמדד בערכים של תפוקת BTU

הספק חשמלי:

הספק חשמלי הוא קצב המרת האנרגיה על ידי המכשיר החשמלי, או במלים אחרות – היכולת שלו לספק סביבה חמימה בחורף וקרירה בקיץ. ההספק נמדד בוואט או בקילוואט, וקיים קשר ישיר בינו לבין צריכת החשמל שלנו: מקורו של הספק המזגן באנרגיה החשמלית שמגיעה מרשת החשמל הארצית. לכן גם כדאי לצרכן לדעת מהי כמות החשמל שהמזגן צורך, על פני יחידות זמן קבועות.

צריכה חשמלית נמדדת בקוט”ש – קילוואט לשעה. מדובר בהכפלה של ההספק החשמלי בבית או במשרד במשך הזמן שבו המזגן פועל (מדובר על עבודה נטו). כאן מתבטא יתרונו הגדול של מזגן האינוורטר, שיודע לווסת את עוצמת המיזוג ולהפסיק את פעולת המנוע כאשר הטמפרטורה בחדר מגיעה לדרגה שהוגדרה לו. טכנולוגיה זו מאפשרת חיסכון משמעותי בצריכת החשמל.

כוח סוס (כ”ס):

מדובר ביחידות המידה של המכשיר. מזגן 1 כ”ס מתאים לחללים קטנים והוא בעל צריכת חשמל נמוכה, ובהתאם, ככל שהחדר שנרצה למזג גדול יותר, כך נזדקק לעוצמת כ”ס גדולה יותר, של 2 כ”ס או יותר, וצריכת החשמל של המזגן תהיה גבוהה יותר.

סימון אנרגטי:

מקדם היעילות האנרגטי של מזגן מצוין באותיות A עד G, כאשר האות A מציינת יעילות אנרגטית מקסימלית וצריכת חשמל מינימלית. יש להקפיד לרכוש מזגן שהיעילות האנרגטית שלו קרובה עד כמה שניתן לאות A.

אלו השאלות שיש לשאול לפני בחירת מזגן:

  • מה גודל החלל שנרצה למזג?
  • מהי רמת הבידוד של החלל?
  • כמה זמן ביממה המזגן צפוי לעבוד?
  • האם יש תנאים אקלימיים מיוחדים באזור מגורינו, ואם כן – מהם?

 

איך נחשב את צריכת החשמל של המזגן שלנו?

על מנת לחשב את צריכת החשמל של המזגן שלנו עלינו קודם כל לדעת מהו ההספק החשמלי שלו, מהו משך העבודה שלו בזמן נתון ומהו התעריף של חברת החשמל (תעריף שנגזר מרמת מתח החשמל בביתנו, זמן הצריכה והעומס שיש על המערכת).

לשם כך נוכל להיעזר בנוסחה הפשוטה הבאה:

צריכת קוט”ש X מספר שעות העבודה של המזגן X תעריף שעתי = צריכת החשמל של המזגן שלנו

כיצד נפעיל את המזגן ביעילות ונחסוך בחשמל?

צריכה מדודה של חשמל וחיסכון בחשמל הולכים בד בבד עם עבודת מזגן יעילה וטובה.

כללי אצבע לשימוש יעיל במזגן:

  • יש לבדוק את הבידוד התרמי של קירות הבית, כמו גם את זה של התקרה והרצפה. חללים שאינם מבודדים דיים מגדילים את צריכת החשמל.
  • להקפיד על סגירת החלונות והדלתות בחלל הממוזג, להשגת איטום יחסי.
  • יש להקפיד למזג רק את החללים שאנו שוהים בהם.
  • נגדיר את הטמפרטורה הרצויה בבית. בהקשר הזה צריך לזכור כי טמפרטורה של 23 מעלות בקיץ ושל 25 מעלות בחורף די בה כדי להשיג סביבת שהייה נעימה לצד שימוש יעיל במזגן. כל צריכה מעבר לתנאים אלה, תייקר את השימוש לשווא.
  • כדי שנהנה מתפוקה מלאה של המזגן ונשמור על סביבת מגורים/עבודה בריאה ככל האפשר, יש לנקות את המסננים של המזגן בקביעות ולעתים תכופות.
  • יש לכבות את המזגן בעת יציאה מהבית ולהמעיט בשימוש בו בימים שבהם הטמפרטורה בחוץ מאפשרת זאת.

מזגני אלקטרה חסכוניים בחשמל

כחברה המובילה את המהפכה הסביבתית, אלקטרה מערכות אקלים ואנרגיה משקיעה משאבים אדירים בשיפור היעילות האנרגטית של מוצריה, החיסכון בחשמל ומזעור הנזקים הסביבתיים. כחלק מהמדיניות הסביבתית, הציבה לעצמה אלקטרה יעדים שאפתניים, לפיהם עד לסוף העשור הנוכחי אחד מכל תשעה מזגנים שתמכור יהיו מזגני אינוורטר. כבר היום, כל דגמי המזגנים העיליים של החברה הנמכרים בישראל הם בעלי דירוג אנרגטי A.

לכל שאלה נוספת בנושא שימוש יעיל וחסכוני במזגן, ובחירה במכשיר המתאים והנכון ביותר בשבילכם, פנו למומחים של אלקטרה בכל עת (ובכל מזג אוויר).

מוצרים שאולי יעניינו אותך

ELECTRA A Inverter 140

מזגן האינוונטר המשתלם ביותר, שחוסך עד 50% בצריכת החשמל מזגן A Inverter, בעל דירוג אנרגטי A++, בעל תקינה אירופית, לחיסכון בחשמל ושמירה על הסביבה.  

5 שנות אחריות
5 שנות אחריות

Magic Touch INV 140

מזגן האינוונטר החסכוני ביותר שפיתחנו, ששומר גם על איכות האוויר בבית. מזגן Magic Touch Inverter עם פעולה שקטה Super Quiet, לשינה מושלמת ונטולת הפרעות; בעל דירוג אנרגטי A++, בעל תקינה אירופית, לחיסכון בחשמל ושמירה על הסביבה.      

5 שנות אחריות
5 שנות אחריות

הרשמו לניוזלטר שלנו ותשארו מעודכנים

רוצה להישאר הכי מעודכן? לקבל מידע על הטבות, מבצעים וטיפים לגבי תחזוקת המזגן?

אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או מידע פרסומי בדוא"ל ו/או במסרונים, מאלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ ו/או חברות קשורות לה ו/או כל חברה המוחזקת/תוחזק על-ידי בעלת השליטה בחברה, וממועדון הלקוחות של קבוצת אלקטרה, בהתאם לתנאי ההצטרפות.אני מאשר כי הפרטים שמסרתי ושייאספו אודותיי יישמרו במאגרי חברת אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ ו/או חברות קשורות לה ו/או כל חברה המוחזקת/תוחזק על-ידי בעלת השליטה בחברה למטרותיו ובמאגר מועדון הלקוחות של אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ לצורך פעילות מועדון הלקוחות של קבוצת אלקטרה ובהתאם למפורט בתנאי השימוש שבאתר ובמדיניות הפרטיות של קבוצת אלקטרה.

Newsletter Form

אולי יעניין אותך גם

למזג את הבית ולשמור על הסביבה

המהפכה הסביבתית: אלקטרה מוכיחה שגם המזגן יכול להיות ירוק יותר גלי החום הישראליים כבר נראים באופק, והמזגנים שלנו כבר נכנסים למצב של היכון לעבודה במשרה מלאה פלוס שעות נוספות. אך לצד הטכנולוגיה שמאפשרת לנו “לנשום” יש גם מחיר סביבתי. איך נוכל למזג את הבית ולשמור על הסביבה? לשיתוף הכתבה שינויי האקלים כבר מורגשים בעולם כולו,…

קרא עוד

בית ירוק: 5 דרכים להפוך את הבית שלכם לידידותי יותר לסביבה

בית ירוק: 5 טיפים לבית ידידותי יותר לסביבה יש המון דרכים לחיות באופן ידידותי יותר לסביבה בחוץ, אבל כולם יודעים ששינוי אמיתי מתחיל מבפנים – מהבית. תכנון ארוחות, מזגן שיעזור לכם לחסוך באנרגיה ועוד טיפים שיהפכו את הבית שלכם לירוק יותר לשיתוף הכתבה C432AC28-4125-46EA-AF6E-772993D06592 5788374F-315A-4FD2-B587-F759E17BF9A0 CFFD28E2-566A-475F-A1B2-094BABED15A6 הקיץ כבר כאן ואין תזכורת חשובה מזאת לכך שכדור…

קרא עוד

7 הרגלים שאנחנו חייבים להיגמל מהם כדי לשמור על הסביבה

7 הרגלים שאנחנו חייבים להיגמל מהם כדי לשמור על הסביבה להזמין מוצרים ברשת בלי לחשוב לעומק, להשאיר מכשירי חשמל דולקים או סתם לשפוט את עצמנו לחומרה: לא מעט מההרגלים היומיומיים שלנו מזיקים לסביבה ומונעים מאיתנו לחיות חיים מקיימים, זה הזמן להיפטר מהם לשיתוף הכתבה C432AC28-4125-46EA-AF6E-772993D06592 5788374F-315A-4FD2-B587-F759E17BF9A0 CFFD28E2-566A-475F-A1B2-094BABED15A6 אנחנו מדברים המון על מה אנחנו צריכים לעשות…

קרא עוד