מהו מזגן מיני VRF ולמי זה מתאים?

מערכת מיני VRF היא מערכת רב מאיידים המתאימה לקירור חללים גדולים או מחולקים. מערכת מיזוג אוויר מיני VRF מבטיחה יתרונות רבים כמו גודל התפוקה שניתן להפיק ממעבה בודד, אפשרות חיבור של עד 16 יחידות פנים, מגוון גדול של סוגי יחידות הפנים, חיסכון בעלויות והתקנה גמישה ונוחה יותר המאפשרת מראה עיצובי יותר.

מה ההבדל בין VRF למיני VRF?

מערכת מיני VRF נחשבת למתקדמת ולאיכותית מאוד בעולם המיזוג, המערכת מתאימה לדירות בהן יש מגבלות מבחינת מקום להתקנת המעבים ופליטת אוויר אופקית. זו מערכת קומפקטית ונוחה להתקנה, אפשר להתקין את היחידה החיצונית במרפסת שירות ובמסתורי כביסה, ניתן לחבר עד 16 יחידות פנים ליחידה החיצונית ואפשר לשלוט על כל מאייד בנפרד. 

מערכת מיזוג VRF היא מערכת מודולרית וגמישה יותר שניתן להגדילה ע”פ הצורך, והיא מתאימה למיזוג חללים גדולים. מערכת מיזוג בטכנולוגיית VRF מתאימה למגוון פרויקטים, החל מדירות בנות 4 חדרים, ובעיקר לבנייני משרדים ושטחי מסחר בגודל של עשרות אלפי מ”ר. כאשר ניתן לשלב כמה מודולים למערכת מיזוג אחת. במערכת מיזוג VRF פליטת האוויר היא כלפי מעלה ויש להתייחס לכך בעת התקנת יחידות הפנים. 

נוסף על כך, מזגני VRF עם מערכת החזרת חום (Heat Recovery) מסוגלים להשתמש באנרגיה המוחזרת מיחידות הפנים הפועלות במצב מסוים ולהשתמש בה לטובת יחידה אחרת הפועלת במצב המקביל. כך מתאפשרת פעולת חימום או קירור של יחידות הפנים במקביל בצורה חסכונית. לדוגמה, בעונות המעבר, בהן לעיתים נדרש לחמם חלל אחד כמו משרד ולקרר חלל שני כגון חדר מחשבים, ניתן לעשות זאת בצורה חכמה וחסכונית.

הספק חשמלי:

הספק חשמלי הוא קצב המרת האנרגיה על ידי המכשיר החשמלי, או במלים אחרות – היכולת שלו לספק סביבה חמימה בחורף וקרירה בקיץ. ההספק נמדד בוואט או בקילוואט, וקיים קשר ישיר בינו לבין צריכת החשמל שלנו: מקורו של הספק המזגן באנרגיה החשמלית שמגיעה מרשת החשמל הארצית. לכן גם כדאי לצרכן לדעת מהי כמות החשמל שהמזגן צורך, על פני יחידות זמן קבועות.

צריכה חשמלית נמדדת בקוט”ש – קילוואט לשעה. מדובר בהכפלה של ההספק החשמלי בבית או במשרד במשך הזמן שבו המזגן פועל (מדובר על עבודה נטו). כאן מתבטא יתרונו הגדול של מזגן האינוורטר, שיודע לווסת את עוצמת המיזוג ולהפסיק את פעולת המנוע כאשר הטמפרטורה בחדר מגיעה לדרגה שהוגדרה לו. טכנולוגיה זו מאפשרת חיסכון משמעותי בצריכת החשמל.

למי מתאים מזגן מיני VRF?

מזגן מיני בטכנולוגיית VRF מתאים לפרויקטים קטנים יחסית כדוגמת מערכת מיזוג אוויר לדירה, לבית פרטי, למשרד או לחנות בגודל של עד 200-150 מ”ר וכיוצא בזה. מערכת מיני VRF תשפר את איכות החיים ותבטיח יתרונות רבים עבורכם, יחד עם זאת מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי מחברה מוכרת ואמינה בשוק המזגנים כדי לקבל החלטה נכונה ומשתלמת.

התקנת מיני VRF

התקנת מיני VRF דומה להתקנה הנדרשת של מערכת מיזוג מודולרית בטכנולוגיית VRF. עם זאת, מערכת מיני אינה מודולרית לכן ישנם הבדלים מבחינת נוחות ועלות ההתקנה. ההתקנה של מערכת מיני VRF מחייבת תכנון מקצועי המותאם לדרישות הלקוח ולמאפייני המבנה והתשתיות הקיימות, אין לוותר על בדיקת תפוקות הקירור בחדרים השונים בנכס – הבדיקה נחוצה כדי לבחור בסוג המזגן וכדי לחסוך בהוצאות החשמל.

לאחר התקנת היחידה החיצונית, בדרך כלל במרפסת שירות או במסתור כביסה, עוברים להתקנת יחידות הפנים. מיקום יחידות הפנים הוא קריטי לפיזור יעיל של האוויר בחלל החדר, יש סוגים שונים של יחידות איוד המתאימות למערכת מיני VRF. את יחידות הפנים מחברים באמצעות צינורות גז לחנוכייה או מפצלים. אם יש הכנה מהקבלן, ניתן להשתמש בה במידה והיא מתאימה כדי לחסוך בעלות ההתקנה.

עלות מזגן מיני VRF

להצעת מחיר למזגן מיני VRF עם וללא התקנה הנכם מוזמנים לעיין בקטלוג מערכות מיזוג VRF באתר או למלא פרטים אישיים בטופס ליצירת קשר, ותוך זמן קצר תקבלו הצעת מחיר משתלמת ומותאמת לצורכי המיזוג שלכם.

מיני מרכזי או מיני VRF לדירה – מה לבחור?

אם גם אתם מתלבטים בין בחירת מיני VRF לבין מזגן מיני מרכזי לדירה כדאי לכם להתייחס לפרמטרים הבאים:

  • צריכת חשמל – צריכת החשמל של מזגן מיני בטכנולוגיית VRF נמוכה משמעותית בהשוואה לצריכת החשמל של מזגן מיני מרכזי רגיל (ON/OFF), תוכלו לחסוך כ-30% עד 50% בהוצאות החשמל.
  • איכות המיזוג – ללא ספק איכות המיזוג של מיני מרכזי בטכנולוגיית VRF טובה יותר, מאחר וניתן לשלוט בטמפרטורה בכול חדר בנפרד, יש גם מערכות המאפשרות חימום בחדר אחד וקירור בחדר אחר, אלו אפשרויות שאינן קיימות במיני מרכזי.
  • מודולריות – מערכת מיזוג בטכנולוגיית VRF הן מודולריות וגמישות יותר לעומת מיני מרכזי. יש אפשרות לחבר מספר יחידות פנים אחרים ליחידת החיצונית, מה שלא ניתן לבצע במערכת רגילה של מזגן מיני מרכזי.
  • סוגי יחידות פנים – יש מגבלה בבחירת יחידות פנים למזגן מיני מרכזי רגיל, לעומת מגוון רחב של יחידות פנים המיועדות למזגן מיני VRF, את יחידות הפנים המתאימות לטכנולוגיית VRF יש לבחור בהתאם לתפוקה. המבחר של יחידות הפנים ל-VRF כולל יחידות פנים עיליות, נסתרות, מיני מרכזיות, קסטות עגולות או קומפקטיות, קסטות 4 כיוונים, יחידות אנכיות גלויות או נסתרות וכו’.
  • עלות ומורכבות ההתקנה – התקנה של מזגן מיני מרכזי לרוב פשוטה יותר, יש הרבה מתקינים המתמחים בהתקנה של מיני מרכזי בעוד שהתקנת מיני VRF חייבת להתבצע על ידי מתקין מוסמך שעבר הדרכה אצל היצרן, ההתקנה מחייבת פיקוח של נציג היצרן לכן העלות צפויה להיות גבוהה יותר.
  • מחיר המזגן – המחיר של מיני מרכזי VRF גבוה יותר בהשוואה לעלות מזגן מיני מרכזי רגיל, עם זאת זו השקעה לטווח הארוך מאחר וחוסכים בהוצאות החשמל והתחזוקה, לכן אין להתייחס רק למחיר המזגן ויש לשקלל בהחלטה את עלויות התפעול והחיסכון המצטבר לאורך השנים.

במערכת VRF עם החזרת חום (heat recovery), האנרגיה המוחזרת מהיחידות הפנימיות הפועלות במצב אחד ניתנות להעברה ליחידה פנימית אחת או יותר הפועלות במצב אחר. ברוב המקרים, מערכת החזרת חום יכולה לספק את המצב הדרוש (חימום או קירור) כדי לענות על הצרכים של החלל הנדרש זאת בכפוף למגבלות התכנון של היצרן. מגבלות טווחי הפעולה משתנים בין היצרנים השונים, ולכן חשוב לבחון היטב את המדריך הטכני בעת תכנון מערכת החלפת חום VRF.

מוצרים שאולי יעניינו אותך

ELECTRA A Inverter 140

מזגן האינוונטר המשתלם ביותר, שחוסך עד 50% בצריכת החשמל מזגן A Inverter, בעל דירוג אנרגטי A++, בעל תקינה אירופית, לחיסכון בחשמל ושמירה על הסביבה.  

5 שנות אחריות
5 שנות אחריות

Magic Touch INV 140

מזגן האינוונטר החסכוני ביותר שפיתחנו, ששומר גם על איכות האוויר בבית. מזגן Magic Touch Inverter עם פעולה שקטה Super Quiet, לשינה מושלמת ונטולת הפרעות; בעל דירוג אנרגטי A++, בעל תקינה אירופית, לחיסכון בחשמל ושמירה על הסביבה.      

5 שנות אחריות
5 שנות אחריות

הרשמו לניוזלטר שלנו ותשארו מעודכנים

רוצה להישאר הכי מעודכן? לקבל מידע על הטבות, מבצעים וטיפים לגבי תחזוקת המזגן?

אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או מידע פרסומי בדוא"ל ו/או במסרונים, מאלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ ו/או חברות קשורות לה ו/או כל חברה המוחזקת/תוחזק על-ידי בעלת השליטה בחברה, וממועדון הלקוחות של קבוצת אלקטרה, בהתאם לתנאי ההצטרפות.אני מאשר כי הפרטים שמסרתי ושייאספו אודותיי יישמרו במאגרי חברת אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ ו/או חברות קשורות לה ו/או כל חברה המוחזקת/תוחזק על-ידי בעלת השליטה בחברה למטרותיו ובמאגר מועדון הלקוחות של אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ לצורך פעילות מועדון הלקוחות של קבוצת אלקטרה ובהתאם למפורט בתנאי השימוש שבאתר ובמדיניות הפרטיות של קבוצת אלקטרה.

Newsletter Form

אולי יעניין אותך גם

למזג את הבית ולשמור על הסביבה

המהפכה הסביבתית: אלקטרה מוכיחה שגם המזגן יכול להיות ירוק יותר גלי החום הישראליים כבר נראים באופק, והמזגנים שלנו כבר נכנסים למצב של היכון לעבודה במשרה מלאה פלוס שעות נוספות. אך לצד הטכנולוגיה שמאפשרת לנו “לנשום” יש גם מחיר סביבתי. איך נוכל למזג את הבית ולשמור על הסביבה? לשיתוף הכתבה שינויי האקלים כבר מורגשים בעולם כולו,…

קרא עוד

בית ירוק: 5 דרכים להפוך את הבית שלכם לידידותי יותר לסביבה

בית ירוק: 5 טיפים לבית ידידותי יותר לסביבה יש המון דרכים לחיות באופן ידידותי יותר לסביבה בחוץ, אבל כולם יודעים ששינוי אמיתי מתחיל מבפנים – מהבית. תכנון ארוחות, מזגן שיעזור לכם לחסוך באנרגיה ועוד טיפים שיהפכו את הבית שלכם לירוק יותר לשיתוף הכתבה C432AC28-4125-46EA-AF6E-772993D06592 5788374F-315A-4FD2-B587-F759E17BF9A0 CFFD28E2-566A-475F-A1B2-094BABED15A6 הקיץ כבר כאן ואין תזכורת חשובה מזאת לכך שכדור…

קרא עוד

7 הרגלים שאנחנו חייבים להיגמל מהם כדי לשמור על הסביבה

7 הרגלים שאנחנו חייבים להיגמל מהם כדי לשמור על הסביבה להזמין מוצרים ברשת בלי לחשוב לעומק, להשאיר מכשירי חשמל דולקים או סתם לשפוט את עצמנו לחומרה: לא מעט מההרגלים היומיומיים שלנו מזיקים לסביבה ומונעים מאיתנו לחיות חיים מקיימים, זה הזמן להיפטר מהם לשיתוף הכתבה C432AC28-4125-46EA-AF6E-772993D06592 5788374F-315A-4FD2-B587-F759E17BF9A0 CFFD28E2-566A-475F-A1B2-094BABED15A6 אנחנו מדברים המון על מה אנחנו צריכים לעשות…

קרא עוד